menu Home

Andi Dhoska

Tirana [AL]
Andi Dhoska

Biography


Andi Dhoska ka lindur ne 17 dhjetor të vitin 1976 në Tiranë. Ai u diplomua në Universitetin e Arteve “Dega Klarinetë”.
Pas diplomimit pasioni i tij per instrumentin dhe muziken bëri që të drejtohej drejt mësimdhënies dhe produksionit muzikor.
Prej 12 vitesh  ai punon si mësues i Klarinetës në Liceun Artistik “Jordan Misja”  njëkohësisht
Produksionet e tij shënojnë që nga viti  2009 ku ka marrë pjesë në Festivalin Mikrofoni i Artë me këngën “Sot qaj për ty” të Gerta Hetës. Në vitin 2010 ka marrë pjesë në TOP FEST 7 me këngën e Gerta Hetës “ Inspirim”, Në vitin 2013 ai ka marrë pjesë me një produksion tjetër muzikor atë të Entela Zhulës në Këngën e Magjike më këngë “Human”.
Aktualisht Andi Dhoska si producent bashkëpunon me artistë të huaj dhe vendas për lancimin e produksioneve të reja të cilat janë kthyer ne hite, disa prej tyre janë: i’m coming (ft.Sophie), Summer Vibes,
Back To You,
In The Club,
La Colegiala (ft Ivan Mere),
Coco Jambo ft (Ivan Mere),
Tropical Vibes,
Halloween Night,
Done With You
dhe projekti me i fundit eshte Recovery
Muzika,Orkestrimi,Masterizomi jane bere nga Andi Dhoska
Disa projekte te tjera pritet qe te lancohen muajt ne vijim…

Podcast


Andi Dhoska play_arrow
Privé Mixtapes #7
Andi Dhoska | 2020

Videos


SoundcloudSocial profiles


Booking contacts

Agency: A DH Studio Records

Phone: +355 68 204 0124

Email: deejay_andi@hotmail.com


Request availability