menu Home
Music

Sanremo : Fillon Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian

PriveRadio | February 5, 2020
Sanremo Host

Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian, që është ndjekur me shumë interes thuajse gjithnjë edhe në Shqipëri, drejtohet nga Amadeus, por është bërë e ditur tashmë se ai do të ketë edhe pak aromë shqiptare, me prezantuesen e njohur Alketa Vejsiu që do të prezantojë një pjesë të tij, përkrah Georgina Rodriguez dhe emrave të tjerë, si Diletta Leotta, Rula Jebreal, Emma D’aquino, Laura Chimenti, Antonela Clerici, Francesca Sofia Noveli, Sabrina Salerno dhe Mara Venier.

Written by PriveRadio


 • The Hot 10
  • Chart track

   1

   Hallucinate

   Dua Lipa

  • Chart track

   2

   Banana

   Conkarah (Feat. Shaggy)

  • Chart track

   3

   Roses

   SAINt JHN (Dj Dark & Mentol Remix)

  • Chart track

   4

   Intentions (feat. Quavo)

   Justin Bieber

  • Chart track

   5

   Move Around

   Andi Dhoska

  • Chart track

   6

   Secrets (Feat. Raye)

   Regard

  • Chart track

   7

   Whoppa

   Tinie (Feat. Sofia Reyes and Farina)

  • Chart track

   8

   Intihask

   Hafex (Feat. Samira)

  • Chart track

   9

   Natalie Don't

   Raye

  • Chart track

   10

   ROCKSTAR (Feat. Roddy Ricch)

   DaBaby