menu Home
Music

Sanremo : Fillon Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian

PriveRadio | February 5, 2020
Sanremo Host

Edicioni i 70 i festivalit të famshëm italian, që është ndjekur me shumë interes thuajse gjithnjë edhe në Shqipëri, drejtohet nga Amadeus, por është bërë e ditur tashmë se ai do të ketë edhe pak aromë shqiptare, me prezantuesen e njohur Alketa Vejsiu që do të prezantojë një pjesë të tij, përkrah Georgina Rodriguez dhe emrave të tjerë, si Diletta Leotta, Rula Jebreal, Emma D’aquino, Laura Chimenti, Antonela Clerici, Francesca Sofia Noveli, Sabrina Salerno dhe Mara Venier.

Written by PriveRadio


 • The Hot 10
  • Chart track

   1

   My Oh My

   Camila Cabello

  • Chart track

   2

   Say So

   Doja Cat

  • Chart track

   3

   The Trill

   Jonisa

  • Chart track

   4

   Future Nostalgia

   Dua Lipa

  • Chart track

   5

   ParadoX

   Remember Me

  • Chart track

   6

   Recovery

   Andi Dhoska

  • Chart track

   7

   You should be sad

   Halsey

  • Chart track

   8

   Tusa

   KAROL G, Nicki Minaj

  • Chart track

   9

   Ring

   Selena Gomez

  • Chart track

   10

   Tonight (Abelomania x Elio Deejay Remix)

   Vin Veli x Lore